Zabójczy początek z Hutnikiem i replay wyniku sprzed tygodnia

Na zakończenie 14. serii gier pokonujemy Hutnika Kraków aż 5:2, powtarzając tym samym wynik sprzed tygodnia z Wrocławia! Mecz został rozstrzygnięty już w pierwszych 25. minutach, kiedy to aż 4-krotnie pokonaliśmy bramkarza gości. Po przerwie obie drużyny zdobyły po bramce.

Mecz z drużyną z Nowej Huty ułożył się dla stężyckich Kanarków idealnie. Już w 5. minucie Sebastian Deja w swoim stylu zebrał piłkę przed polem karnym i huknął tuż przy słupku. Minęło kolejne 5 minut gry, a na tablicy świetlnej przy nazwie Radunia pojawiła się dwójka, gdy do siatki Arkadiusza Leszczyńskiego trafił z kąta Michał Miller.

Podopieczni trenera Sebastiana Letniowskiego nie zwalniali tempa i w odstępie zaledwie dwóch minut strzelili kolejne dwie bramki. Najpierw z dystansu trafił Damian Szuprytowski, a potem z bliska poprawił jeszcze Radosław Stępień, po ładnym dograniu Bartosza Kuźniarskiego.

Takiego początku meczu jeszcze w tej rundzie nie mieliśmy. Co więcej Hutnicy z Krakowa dotychczas w pierwszej pół godzinie gry… nie stracili nawet gola! Nie zrażeni takim obrotem sprawy krakowianie, próbowali się odgryzać i mieli także swoje szanse na bramkę Udało im się strzelić gola na 5 minut przed gwizdkiem na przerwę, gdy ładnie w polu karnym do strzału złożył się wypożyczony z Arki Gdynia napastnik – Jakub Wilczyński.

Po przerwie lepiej w mecz weszli goście, którzy w pierwszych 10. minutach mieli dwie, doskonałe okazje na poprawę wyniku. To nieco pobudziło Radunię do lepszej gry. W 66. minucie, po rzucie rożnym Przemysław Szur skuteczną główką po raz 5. pokonał golkipera gości, których stać było jeszcze w samej końcówce na kolejną bramkę autorstwa rezerwowego Michała Kitlińskiego, który uderzeniem głową pokonał po raz drugi w tym meczu Kacpra Tułowieckiego.

Po raz drugi z rzędu wygrywamy spotkanie w stosunku 5:2. W ciągu zaledwie tygodnia strzelamy rywalom aż 10 bramek! Awansujemy w tabeli na najwyższą w sezonie – 4. lokatę i jednocześnie zostajemy trzecią najskuteczniejszą drużyną eWinner 2. Ligi, zaraz po Stali Rzeszów i Chojniczance. Za tydzień w sobotę (30.10), udajemy się do Siedlec na mecz z tamtejszą Pogonią.

24 października 2021, godz. 14:00 – Stężyca, Arena Radunia

Radunia Stężyca – Hutnik Kraków 5:2 (4:1)
5:2 – Michał Kitliński 84 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 19. Sebastian Murawski, 4. Przemysław Szur, 6. Rafał Kosznik (59′ 9. Paweł Wojowski) – 13. Kuba Lizakowski (70′ 5. Nikodem Potrac), 8. Sebastian Deja (81′ 2. Dmytro Bashlai), 27. Jakub Letniowski, 10. Radosław Stępień (70′ 21. Wojciech Fadecki), 7. Damian Szuprytowski (59′ 77. Wojciech Łuczak), 3. Bartosz Kuźniarski – 20. Michał Miller.
Hutnik: 33. Arkadiusz Leszczyński – 17. Michał Stasz, 23. Piotr Stawarczyk, 21. Javier Bernal, 13. Piotr Zmorzyński (74′ 15. Bartosz Tetych) – 25. Patryk Kieliś (66′ 28. Michał Kitliński), 4. Łukasz Kędziora, 45. Daniel Hoyo-Kowalski (66′ 16. Sławomir Chmiel), 7. Krzysztof Świątek, 10. Abdallah Hafez (74′ 8. Kamil Sobala) – 38. Jakub Wilczyński (78′ 5. Miłosz Drąg).

Żółte kartki: Szuprytowski, Szur – Kędziora. Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork).