Wojskowi Rezerwiści “rozstrzelani” na Oporowskiej!

Jest fantastyczne przełamanie i komplet punktów w końcu przywiezionych z wyjazdu. To były złe miłego początki i fantastyczna druga połowa w wykonaniu podopiecznych trenera Sebastiana Letniowskiego. Po przerwie 5 minut wstrząsnęło murami na Oporowskiej we Wrocławiu. Torpedy odpalone dwukrotnie przez Jakuba Letniowskiego i jedna przez Radka Stępnia – definitywnie zatopiły Śląsk II Wrocław.

Początek spotkania z rezerwami Śląska Wrocław, jak i cała pierwsza część gry nie ułożyły się po myśli podopiecznych trenera Letniowskiego. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili składna akcję naszą lewa flanką i piłkę z kilku metrów wpakował do bramki Kacpra Tułowieckiego – Jakub Iskra. Wyrównać mogliśmy w 21. minucie, gdy po faulu na Kubie Lizakowskim, arbiter wskazał na wapno, ale uderzenie Sebastiana Dei i jego dobitkę fantastycznie sparował prawie 2-metrowy młodzieżowiec – Makasymilian Boruc.

Co nie udało się Dei – zrobił 8 minut później Damian Szuprytowski, który skorzystał z dogrania z lewego skrzydła i była to kopia akcji i gola w wykonaniu Iskry. Niestety pierwsza połowa skończyła się równie fatalnie co zaczęła. Na dwie minuty przed jej końcem, długie podanie Mateusza Młynarczyka przeszyło nasze dwie linie i już w polu karnym plasowanym wolejem przy długim słupku popisał się Bartosz Boruń – wyprowadzając wrocławski rezerwistów ponownie na prowadzenie.

Druga część gry, to już ofensywny koncert w wykonaniu stężyckich „Kanarków”, a jej ozdobą były trzy zabójcze strzały z dystansu. Losy meczu odwróciły się w zaledwie 5 minut, pomiędzy 75., a 80. minutą gry. Najpierw pięknie po ziemi, przy prawym słupku bezradnego Boruca przymierzył Kuba Letniowski. Dwie minuty później zza 16-tki, przy drugim słupku przymierzył Radek Stępień, a po kolejnych 180. sekundach swój wyczyn ponownie skopiował młodszy z braci Letnio!

Po takich strzałach „Wojskowi” już się nie podnieśli, a egzekucję rezerwistów Śląska w doliczonym czasie gry dokończył wprowadzony zaledwie 10 minut wcześniej Janusz Surdykowski, który skorzystał z asysty… Tułowieckiego i w sytuacji sam na sam, z bliska, po raz piąty pokonał golkipera gości. Po efektownej kanonadzie i wyjazdowym przełamaniu – wskakujemy z powrotem na 6. lokatę w tabeli. Natomiast w najbliższą niedzielę (24.10) o godz. 14:00 na Arenie Radunia podejmiemy Hutnika Kraków.

17 października 2021, godz. 15:00

Śląsk II Wrocław – Radunia Stężyca 2:5 (2:1)
2:5 – Janusz Surdykowski 90+2 min.

Śląsk II: 12. Maksymilian Boruc – 8. Bartosz Boruń (82,’14. Michał Szmigiel), 34. Szymon Michalski (82′ 3. Piotr Celeban), 28. Konrad Poprawa, 4. Kacper Radkowski, 21. Jakub Iskra – 7. Grzegorz Kotowicz (79′ 15. Hubert Konstanty), 10. Mateusz Młynarczyk, 33. Adrian Bukowski (79′ 5. Filip Olejniczak), 19. Adrian Łyszczarz – 43. Marcel Zylla (79′ 41. Bartosz Marchewka).
Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 19. Sebastian Murawski, 4. Przemysław Szur, 6. Rafał Kosznik (66′ 9. Paweł Wojowski) – 13. Kuba Lizakowski, 27. Jakub Letniowski, 8. Sebastian Deja (90′ 2. Dmytro Bashlai), 10. Radosław Stępień (90′ 15. Jakub Witek), 7. Damian Szuprytowski (81′ 28. Janusz Surdykowski), 3. Bartosz Kuźniarski – 20. Michał Miller (66′ 21. Wojciech Fadecki).
Żółte kartki: Łyszczarz – Szur, Deja, Letniowski, Kuźniarski. Sędziował: Albert Różycki (Łódź).